*-*

Korea to naprawdę ciekawy kraj więc postanowiłam podać wam parę ciekawostek dotyczących właśnie tego kraju ^-^

1. Około 50% Koreańczyków wyznają chrześcijaństwo. Następna połowa dzieli się na protestantyzm i ateistów. Natomiast pozostałe wiary m.in. buddyzm i islam stanowią mały procent w porównaniu do wcześniej wymienionych religii.

e75ddb41cd0a10da226f477e5f495e05_XL

2. W Korei Południowej liczbą pechową uznaje się 4. Wywodzi się to z tego, iż wymowa ,,shi” brzmi identycznie do słowa „śmierć”.

pobrane (7)

3. W tym właśnie kraju nie używa się koloru czerwonego do zapisywania danych osobowych. Powodem jest fakt, że w Korei tym kolorem zapisuje się imię i nazwisko osoby, która umarła lub jest bliska śmieci ( nie ma szans na uratowanie). Z tego względu na cmentarzu właśnie nagrobki opisywane są kolorem czerwieni.

4. Kraj ten zamieszkuje około 300 polaków. Ponad to w kraju k popu obchodzony jest Dzień Polski gdzie Koreańczycy mogą spróbować polskiej kuchni i zobaczyć nasze, narodowe stroje i tańce.

(w tym celu odsyłam was do filmiku Pyry w Korei)


http://https://www.youtube.com/watch?v=gcl4V1KTQbI

5. W Walentynki 14 lutego Koreanki obdarowują swoich ukochanych prezentami ( często słodyczami). Natomiast 14 marca mężczyźni odpłacają się za podarunki i również dają prezent swoim wybrankom.

pobrane (8)

6. Taksówki w Korei są tanie jednak trzeba uważać, ponieważ często kierowcy próbują oszukać obcokrajowców na wyższą cenę. Faktem jest to, że te samochody aby były bardziej widoczne są koloru pomarańczowego lub białego.

A taxi driver walks in the compound of a taxi company, as drivers attend a nation-wide strike in Seoul

7. Najczęściej na ulicach można spotkać auta w kolorach czerwieni, bieli lub czerni.

1533366613105675405

8.Korea Południowa świętuje nowy rok dwa razy. Pierwszy to Nowy Rok czyli nasz zachodni Sylwester, który trwa nocą z 31 grudnia na 1 stycznia. Drugi natomiast to Chiński Nowy rok, który jest świętem ruchomym i wybada początkiem lutego. Podczas celebrowania tych świat obowiązkiem jest założenie tradycyjnego, koreańskiego stroju, Hanboku.

pobrane (10)

9.Koreańczycy ( mężczyźni) posiadają nawyk plucia na ulicach czy chodnikach. Zazwyczaj robią to Ajjushi czyli panowie w średnim lub w starszym wieku.

images (8)

10.W Korei Dzień Dziecka obchodzony jest 5-ego maja, a Dzień Rodziców 8-ego maja. Maj uchodzi w Korei za miesiąc rodziny.
9KOREA Photos

10.W Korei, pijąc alkohol z osobami starszymi od siebie wypada odwrócić głowę bokiem. Nie zrobienie tego gestu oznacza brak szacunku do swojego towarzysza.

11. W Korei podając wiek należy znać zasadę, że u nich dodajemy sobie jeden rok. Czyli jeżeli masz 15 lat to w Korei masz lat 16. Dosyć skomplikowane, więc po prostu jeżeli kiedyś wybierzecie się do tego kraju najłatwiej powiedzieć rok, w którym się urodziliście.

Diem

12. Kiedy dostajemy coś od Koreańczyka należy zabrać tą rzecz w dwie ręce. Jest oznaka podziękowania. Odstępstwem jest kiedy np. Otrzymujemy gorący kubek herbaty, który musimy chwycić jedna ręką żeby się nie poparzyć.

13. Suszone, czerwone papryczki zawieszone na progu koreańskiego domu oznaczają pojawienie się w najbliższym czasie nowego członka rodziny ( syna) w domu.

images (9)

14. Obowiązkowa jest dwuletnia służba wojskowa dla wszystkich koreańskich mężczyzn.Po tym czasie wracają oni do swojego, normalnego życia.

images (10)

15.Wielu Koreańczyków uważa, że Fryderyk Chopin i Maria Skłodowska Curie to z pochodzenia Francuzi. Kiedy powie się im, że te osoby są polakami bywają oni bardzo zdziwieni.

Projekt bez tytułu

Póki co dodaję tylko 15 ciekawostek i wyczekujcie, bo niebawem pojawi się kolejne zestawienie.

Trishka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>